bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.31 (78 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.25 (20 hlasů)

Jak se zbbavit únavyDovolujeme si vás s nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou pozvat na seminář, kde se dovíte kterými potravinami a bylinami zregulovat únavu, dodat životní energii a také jak podpořit ledviny, které jsou z celostního pohledu "bateriemi" těla. Řekneme si něco o bílém cukru, kávě, hořčíku, adaptogenních bylinách, očistě střeva a mikrobiomu, přírodních zdrojích železa ale i to, proč by se to s železem nemělo přehánět. Prostor bude i pro vaše zvídavé dotazy. 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.50 (10 hlasů)

jarni bylinkovy seminar Choryne u valasskeho meziriciDovoluji si vás pozvat na bylinkové povídání do Institutu Krista Velekněze v Choryni (bývalý klášter) u Valašského Meziříčí. Toto místo jsem osobně navštívil 20.7.2021 a velmi se mi tam líbilo. V areálu institutu se pěstuje velké množství léčivých rostlin a také je v něm velká louka, sad ovocných stromů. Místem protéká malý potůček, který zajišťuje přítomnost několika mokřadních rostlin. Tamní klienti vyrábí různé předměty - např. vypalovanou keramiku, šité kapsáře apod. 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.45 (22 hlasů)

Bylinkový kurz Týn nad Vltavou MUDr. Zbyněk MlčochS ukázkovou přírodní zahradou Na Přehájku si vás dovolujeme pozvat na sobotní povídání o léčivých rostlinách. Zmíním 50 rostlin, které více či méně používám v praxi a budete mít možnost zeptat se na využití léčivých rostlin nebo postupů při "kurýrování" vašich těl nebo těl vašich blízkých :) v rámci bylinkové poradny. Pokusíme se nastínit prvopočátek zdravotních potíží různých tělních systémů aneb "co s čím souvisí".

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (4 hlasů)

Bylinkový kurz Valtice Ing. Věra Žďárská, MUDr. Zbyněk MlčochObsah kurzu, přednášek a praktické části pro rok 2022 je v řešení a bude doplněno. V současné chvíli jsme poskytli termín kurzu, aby mohli případní zájemci s termínem předem počítat a měli pro sebe volný víkend.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Bylinková přednáška Bystřice pod Hostýnem 16.3.2022Dovoluji si vás pozvat na přednášku, ve které si představíme 50 převážně jarních bylin. Řekneme si, kdy rostou, kde rostou, jak vypadají, jak voní a třeba i to, zda jsou jedlé. V rámci bylinkové poradny se můžete zeptat na zdravotní trable a na to, které byliny na ně zabírají. Na přednášku se moc těším jak já, tak organizátorky z Městské knihovny v Bystřici pod Hostýnem. 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.10 (10 hlasů)

Seminář Bylinková lékárnička MUDr. Zbyňka Mlčocha 2. částDovoluji si vás pozvat na 2. část semináře s názvem Bylinková lékárnička MUDr. Zbyňka Mlčocha. Jde o pětihodinové povídání o využití léčivých rostlin. Kterým oblastem lidského těla se bude věnovat 2. část je uvedeno v osnově níže.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.63 (8 hlasů)

Bylinková lékárnička MUDr. Zbyněk Mlčoch Pardubice 1. částDovoluji si vás pozvat na seminář s názvem Bylinková lékárnička MUDr. Zbyňka Mlčocha. Jde o pětihodinové povídání o využití léčivých rostlin. Na semináři se probere celé lidské tělo od vlasů na hlavě přes mozek, nervy, psychiku, dýchací systém, srdce, cévy, játra, žlučník, střeva, pohybový systém, pohlavní systém a skončíme až u nehtů na nohou :) Seminář se skládá ze dvou částí. Informace kdy bude druhá část semináře jsou uvedené zde. 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.63 (16 hlasů)

Vliv stravy a léčivých rostlin na civilizační nemoci1.10.2021 se uskuteční ve Vlčovicích u Nového Jičína od 17 do cca. 20 hodin bylinkový seminář, jehož smyslem bude posluchačům nastínit, jak mohou poměrně snadno, ale současně velmi zásadně ovlivnit své zdraví a to stravou a bylinami. Zaměříme se na civilizanční nemoci - diabetes, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak. Na tuto před

 

 

 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.83 (12 hlasů)

prednaska zdravi zeny od prvni menstruace po klimakterium kraliky organizuje zelena louka5.9.2021 bude ve Vlčovicích u Nového Jičína od 14 do cca. 17 hodin (max. do 18 hod.) bylinková přednáška. V první části přednášky si povíme něco o vybraných léčivých rostlinách (cca. 1. hodina přednášky) a ve druhé části se pak budeme věnovat léčivým rostlinám, které mohou příznivě ovlivnit ženské zdraví. Ač to totiž kolegové lékaři neradi slyší, minimálně 80% ženských potíží lze léčit právě bylinami.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.27 (15 hlasů)

Bylinková procházka CHKO Blanský les bylinář MUDr. Zbyněk Mlčoch botanik Sedlák

JIŽ SE USKUTEČNILO

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.63 (19 hlasů)

Bylinková škola Moudro bylinek Ing. Šárka Laštovičková Nový JičínRok 2021 bude prvním nové bylinkové školy s moc pěkným názvem MOUDRO BYLINEK. Letošní (2021) jaro přivítá v Suchdolu nad Odrou své první studenty. Zakladatelka školy Ing. Šárka Laštovičková z toho má přirozeně velikou radost, protože se jí tímto splní její velký sen, který se rozhodla zrealizovat ke svým kulatým narozeninám.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.17 (12 hlasů)

bylinkovy kurz valtice 26 27 6 2021 ing v zdarska mudr zbynek mlcoch Hlavní téma letošního kurzu je: "Kazuistika je diagnostika zaměřená na hledání příčin." Budeme se zabývat popisem a výkladem konkrétních případů, které vás budou zajímat nebo které vybere lektor - MUDr. Zbyněk Mlčoch. Vydáme se na vycházku v okolí Valtic, kde si nasbíráte bylinný materiál pro další zpracování na léčivé přípravky. Získáte návod na jejich přípravu a vše si sami vyzkoušíte přímo v našem kurzu.