bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.30 (88 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.60 (5 hlasů)

ktere organy a cim podporit abychom meli silnou imunitu brno 28 11 2021V neděli 28.11.2021 bude v Brně od 15 hodin do 18:30 bylinková přednáška týkající se orgánů, které by se měly na podzim posilovat, čímž posílíme i naši imunitu. Podzim je dle tradiční čínské medicíny obdobím sleziny, plic a tlustého střeva. Na přednášce se dozvíte, proč je důležité tyto orgány, čím (byliny a strava) posilovat a hlavně pokud to uděláte, tak jakým nemocím se můžete vyhnout. Povíme si také jak posílit slizniční imunitu a tím neonemocnět respiračními infekty. Řeč bude i o silných antiviroticích, která pomáhají v prevenci a léčbu Covid infekce.
BONUS - zajímavá bude přednáška určitě i pro ženy. Dozvíte se, který orgán je u žen velmi často oslabený, což může mít spojitost s povislou kůží na břiše, potraty, poklesy dělohy. Zmíním se jak tomu předcházet a léčit tyto potíže přírodní cestou bez operací.

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.33 (3 hlasů)

Bylinková přednáška játra žlučník Brno MUDr. Zbyněk Mlčoch Mgr. Zuzana Švédová, Dis.22.1.2022 bude v Brně 14 do cca. 17 hodin (max. do 18 hod.) bylinková přednáška. Budeme si povídat nejen o léčivých rostlinách+medicinálních houbách, které játra a žlučník podporují, ale také o stravě, která játra může velmi zatížit nebo naopak jim velmi pomoci. Dozvíte se například proč játra nemají ráda hladovění, jaké tuky jim vyhovují, jak často můžete smažit, aby netrpěla, pak také co s nimi dělá alkohol a kterou zeleninu játra zbožňují.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.67 (3 hlasů)

Bylinková přednáška Olomouc 15.5.2022 Těhotenství a porod očima bylináře a porodní asistentkyDovolujeme si vás pozvat na bylinkovou přednášku, která se uskuteční v neděli 15.5.2022 od 14 do cca. 18 hodin. Budeme si povídat o léčivých rostlinách a porodní asistentka bude vyprávět jaké zkušenosti má s léčivkami za 30 let své praxe. Řekneme si také, jak řešit problémy jako jsou: těhotenské zvracení, pálení žáhy, potíže s trávením, zácpa, křečové žíly, bolesti svalů, kloubů a horečka, otoky, hemoroidy, léčba poporodích zranění, bolavé bradavky, infekce zlatým stafylokokem, prevence strií na bříšku. Povíme si jak posílit laktaci (kojení) a jak ji zastavit. Řekneme si určitě také které byliny jsou v těhotenství nebezpečné nebo dokonce potratové. Lékař a bylinář Zbyněk Mlčoch řekne jak zpracovat léčivé rostliny do olejů, mastí a odvarů.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (4 hlasů)

Přednáška játra a žlučník - byliny a strava Zbyněk Mlčoch Zuzana Švédová9.1.2022 bude ve Vlčovicích u Nového Jičína od 14 do cca. 17 hodin (max. do 18 hod.) bylinková přednáška. Budeme si povídat nejen o léčivých rostlinách+medicinálních houbách, které játra a žlučník podporují, ale také o stravě, která játra může velmi zatížit nebo naopak jim velmi pomoci. Dovzíte se například proč játra nemají ráda hladovění, jaké tuky jim vyhovují, jak často můžete smažit, aby netrpěla, pak také co s nimi dělá alkohol a kterou zeleninu játra zbožňují.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.29 (7 hlasů)

bylinkove kurzy mlcochDovoluji si nabídnout bylinkové přednášky, kurzy a work-shopy na přání a to dle požadavků objednatele (organizátora). S lidmi jsem na setkáních v kontaktu často, takže mám notné zkušenosti a i techniku, kterou mohu použít a vzít s sebou. Místa, kde jsem přednášel jsou např. Praha, Brno, Vlčovice, Kroměříž, Prostějov, Kyselka u Karlových Varů. Dále učím v bylinkových školách ZELENÁ LOUKA (Pardubice), MOUDRO BYLINEK (Suchdol nad Odrou) a ŠKOLA PŘÍRODNÍCH TERAPIÍ (Český Krumlov). Jsem zvyklý na výuku menších i větších skupin a to do maximálního počtu 60 osob.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.29 (14 hlasů)

Přednáška Mlčoch Švédová Brno únava byliny posílení ledvinDovolujeme si vás s nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. pozvat na seminář, kde se dovíte kterými potravinami a bylinami zregulovat únavu, dodat životní energii a také jak podpořit ledviny, které jsou z celostního pohledu zdrojem energie pro náš život, tedy jakýmisi "bateriemi" těla. Řekneme si něco o bílém cukru, kávě, hořčíku, adaptogenních bylinách, přírodních zdrojích železa ale i to, proč by se to s železem nemělo přehánět. Na konci přednášky bude asi 15minutový prostor pro vaše zvídavé dotazy. 

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.67 (3 hlasů)

Bylinkové noční promítání Brno, 18.8.2022Dovolujeme si pozvat lidi z Brna a okolí na bylinkové noční promítání, které se bude konat v sobotu 18.6.2022 od 18 hodin. Ukážu v PowerPointu několik desítek léčivých rostin a zmíním jak je využívám v praxi. V průběhu promítání se může dostat i na vaše dotazy týkající se zpracování rostlin nebo zdraví.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.13 (16 hlasů)

jarni bylinkovy seminar Choryne u valasskeho meziriciDovoluji si vás pozvat na bylinkové povídání do Institutu Krista Velekněze v Choryni (bývalý klášter) u Valašského Meziříčí. Toto místo jsem osobně navštívil 20.7.2021 a velmi se mi tam líbilo. V areálu institutu se pěstuje velké množství léčivých rostlin a také je v něm velká louka, sad ovocných stromů. Místem protéká malý potůček, který zajišťuje přítomnost několika mokřadních rostlin. Tamní klienti vyrábí různé předměty - např. vypalovanou keramiku, šité kapsáře apod. 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.33 (6 hlasů)

Bylinkový kurz Valtice Ing. Věra Žďárská, MUDr. Zbyněk MlčochObsah kurzu, přednášek a praktické části pro rok 2022 je v řešení a bude doplněno. V současné chvíli jsme poskytli termín kurzu, aby mohli případní zájemci s termínem předem počítat a měli pro sebe volný víkend.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (4 hlasů)

Bylinková přednáška Bystřice pod Hostýnem 16.3.2022Dovoluji si vás pozvat na přednášku, ve které si představíme 50 převážně jarních bylin. Řekneme si, kdy rostou, kde rostou, jak vypadají, jak voní a třeba i to, zda jsou jedlé. V rámci bylinkové poradny se můžete zeptat na zdravotní trable a na to, které byliny na ně zabírají. Na přednášku se moc těším jak já, tak organizátorky z Městské knihovny v Bystřici pod Hostýnem. 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.24 (17 hlasů)

Seminář Bylinková lékárnička MUDr. Zbyňka Mlčocha 2. částDovoluji si vás pozvat na 2. část bylinkového kurzu s názvem Bylinková lékárnička MUDr. Zbyňka Mlčocha. Jde o pětihodinové povídání o využití léčivých rostlin. Kterým oblastem lidského těla se bude věnovat 2. část je uvedeno v osnově níže.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.57 (23 hlasů)

Bylinková lékárnička MUDr. Zbyněk Mlčoch Pardubice 1. částJIŽ SE USKUTEČNILO.