bylinko botanicka prochazka valkerice 2025Máte rádi jaro a bylinky, které se v tomto krásném období vyskytují? Zajímají vás účinky léčivých rostlin? Chcete se pokusit nacítit na duši rostlin a dozvědět se jak léčivky fungují v prevenci a případně léčbě nemocí? Tak potom je právě pro vás ideální jarní bylinková procházka v severních Čechách s MUDr. Zbyňkem Mlčochem (lékař, bylinář, teoretik tradiční čínské medicíny webmaster) a Louise Püschel (bylinářka, malířka v ledové vodě). 


Účinky rostliny:

FOTOGRAFIE ZE STEJNÉ AKCE V ROCE 2024 JSOU K PROHLÉDNUTÍ ZDE.

Kdy: sobota 24.5.2025, 13 - cca. 17 hod. (zpět na výchozí místo bychom se tedy vrátili mezi 16.-17. hodinou).

Kapacita: 20 osob

Cena akce: 399 Kč, stornopodmínky zde.

Organizátor: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Kde se procházka uskuteční: Valkeřice (MAPA), fotografie z místa jsou zde: FB stránka Brvohořík.

Místo setkání před procházkou: na zahradě domu Valkeřice 250 (MAPA ZDE).

Možnost parkování na místě: po dohodě je možné parkovat (cca. 3 vozidla) na místě setkání Valkeřice 250; dále je nutné parkovat v blízkém okolí - např. u domu Valkeřice 310 (cca. 3 místa), u autobusové zastávky Valkeřice U Benešů (2 místa), u domu Valkeřice 300 (cca. 5 míst), větší parkoviště je u hostince Valkeřice (Valkeřice 108) - místo je vzdálené od místa setkání cca. 500 metrů.

Trasa: louky a lesy nad vesnicí Valkeřice.

Délka trasy: 2-3 km.

Na které rostliny se nacítíme: zběhovec, popenec, tužebník, sítina, orobinec, kyprej vrbice, pampeliška, bršlice, kopřiva, sedmikrásky, pitulník, česnáček, třešeň, šeřík bílý, vlaštovičník, hořčice b., kakost smrdutý a hnědočervený, kopretina, kopretina řimbaba, křen, pivoňka, řebříček, denivka, mahonie cesmínolistá, sedmikráska, kontryhel, jetel luční, jahodník, rozrazil rezekvítek, aronie (temnoplodec), jitrocel kopinatý, popenec břečťanolistý, mochna husí, bez černý, maliník, zimolez (kamčatská borůvka), kopřiva, lopuch, hrachor, třezalky, svízel syřišťový, kohoutek luční, svízel povázka, šťovík, přeslička rolní a bahenní, hluchavka bílá, večernice vonná, ptačinec žabinec, rdesno ptačí truskavec, pomněnka, lebeda, fialka, locika kompasová, slézy (pyžmový ad), růže šípková, kokoška pastuší tobolka, netýkavky.

Bylinková procházka bude hodně o nacítění. Není naším cílem ukazovat nějaké velké botanické dovednosti, trumfovat se v množství identifikovaných léčívých rostlin. Procházka je tedy vhodná pro citlivé lidi, kteří jsou v souznění v touto myšlenkou. Určitě si ale povíme jak která léčivá rostlina pomáhá v prevenci nebo úzdravě, tedy jaké má účinky. 

Lektoři:
Louise Püschel (bylinářka, malířka v ledové vodě, absolventka Školy přírodních terapií v Českém Krumlově - www.KouzelneBylinky.cz ),
MUDr. Zbyněk Mlčoch (bylinář věnující se léčivým rostlinám od roku 1994; absolvent a v současné době i učitel bylinářství Školy přírodních terapií v Českém Krumlově (www.KouzelneBylinky.cz), Bylinkové akademie ve Valticích a bylinkové školy Moudro bylinek v Suchdole nad Odrou).

S sebou si vezměte: repelent, pití, boty do ne/pohody, pokrývka hlavy (klobouček, kšiltovka apod.), poznámkový blok,
v případě špatného počasí pak spíše deštník, outdoorové kalhoty nebo návleky na nohavice. Propiska pro každého zdarma na místě.

propisky zdarma


Storno podmínky:

  • Do 24.4.2025 23:59 hod. možnost vrácení celé částky 399 Kč na požádání a to i bez udání důvodu.
  • Od 24.4.2025 00:01 hod. (tedy měsíc pře pořádáním akce) není možné částku 399 Kč již vrátit, kurzista ale může za sebe poslat náhradníka.
  • V případě nečekané události (velmi špatné počasí), bude účastník informován co nejdříve (nejpozději v den konání akce do 8:30 hod.) SMS zprávou a bude mu vráceno 80% částky (319 Kč). Zbytek částky bude využit pro náklady spojené s ubytováním lektora a jeho dopravou do místa (dr. Mlčoch bydlí u Prostějova).
    V případě zrušení akce z důvodu nemoci lektora/lektorů či nově vzniklé pandemické situace by bylo kurzistům vráceno celých 100% částky (399 Kč). V takovém případě by byli kurzisti informována emailem a SMS zprávou.